BİZE ULAŞIN 0 (850) 399 47 35
TR
EN
İçinde yaşadığımız topluma ve dünyaya
olumlu izler bırakmayı, her alanda gelişime katkı sağlamayı daimi önceliğimiz olarak görüyoruz.

Topluma ve dünyaya karşı sorumlu hissediyoruz. Sürdürülebilirliği değer olarak belirlediğimiz, değişimi ilke edindiğimiz, gelişen ve
birlik içinde olan yenilikçi bir yaşam kültürü oluşturmak için varız. Yaşadığımız dünyanın gelecek nesillerden ödünç alındığı düşüncesinden hareketle, sağlıklı nesiller
ve yarınlarımız için doğal kaynakların kendini yenileme kapasitesini aşmamamız ve doğanın sağladıklarının gerçek değerini kavrayarak
yaşamamız gerektiğinin farkındayız. Bu farkındalıkla doğa ve yetişen yeni kuşaklar için “sorumlu bir marka” hassasiyetiyle hareket ediyor; kaynaklarımızı etkin kullanarak “sorumlu üretici” ve “bilinçli tüketiciler oluşturmaya” özen gösteriyor; geri dönüşümü odağımıza alarak atıksız bir gelecek hayal ediyoruz.
Topluma ve içinde yaşadığımız dünyada olumlu izler bırakmayı, toplumsal ilerlemeye katkı vermeyi daima öncelik olarak görüyoruz.
Takip ettiğimiz sürdürülebilirlik politikamız ile karbon ayak izimizi sıfıra indirerek insana ve çevreye saygıda rol model bir marka olmayı hedefliyoruz.

ÇEVRE
Üretimden ofislerimize, mağazalarımızdan lojistik zincirimize kadar her noktada karbon ayak izimize dikkat ediyor, daha az iz bırakmak üzerine süreçlerimizi yeniden dönüştürüyoruz. Edirne fabrikamız ve merkez ofisimizde çevre dostu üretim anlayışıyla tüm atıklarımızı kaynağında ayırıyor ve geri dönüşüme katkı sağlıyoruz. Fabrikamızda, yenilikçi teknolojileri kullanarak gerçekleştirdiğimiz solar panel uygulaması yatırımları sayesinde enerji verimliliğini artırıyor, bu alanda sektörümüze öncülük etmekten mutluluk duyuyoruz.
TOPLUM
IPEKYOL Group olarak sadece çevresel performansımızı artırmaya yönelik projelerle sınırlı kalmıyor, insana ve sosyal yaşama değer katan projelerin içinde de yer alıyoruz. Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza karşı sorumluluk alıyor; çeşitlilik, eşit değerler ve kadınlarımızın fırsat eşitliğine sahip olmaları konularında şirket kültürümüze yerleşmiş olan hassas değerlerimizi koruyoruz.
ÜRETİM
Çevresel etkisi daha az olan ve sorumlu kaynaklardan elde edilmiş sertifikalı organik ve geri dönüştürülmüş ham maddeler kullanarak sürdürülebilir modayı destekliyoruz. Ham maddeden bitmiş ürüne kadar tüm süreçlerin takip edildiği Organic Content Standard (OCS) ve Recycled Claim Standard (RCS) sertifikalarımızla üretim yapıyor; çevre üzerindeki baskının azaltılması ve çiftçilerin geçim ve refah seviyelerinin iyileştirilmesini hedefleyerek pamuk yetiştirme standartlarını belirleyen Better Cotton Initiavtive (BCI) üyeliğimizle üreticiye katkı sağlıyoruz. Ürünlerimiz üzerinde kullanılan karton etiketlerin ve mağazalarda kullanılan kağıt ambalaj malzemelerinin Forest Stewardship Council (FSC) sertifikalı olması konusunda büyük özen gösteriyoruz.
EKONOMİ, AR-GE,
İNOVASYON
Yaşama saygılı ve dost olarak adlandırdığımız ‘Life Friendly’ koleksiyonumuzda yer alan ürünlerimizle doğal kaynaklarımız, dünyamız ve müşterilerimizin ihtiyaçları arasında bir denge kurduğumuza inanıyoruz. Kalitesi yüksek ve zamansız parçaların yer aldığı bu seride, organik ve geri dönüşümlü ham madde kullanarak kaynak kullanımını azaltıyor, biyoçeşitliliğin korunmasına katkı sağlıyoruz.
IPEKYOL Group olarak her zaman bulunduğumuz noktadan daha ileriyi hedefliyor, tüm bütüncül parçalarıyla sürdürülebilir bir moda markası olarak gelişmek, büyümek istiyoruz.

Topluma ve dünyaya karşı sorumlu hissediyoruz. Her gün aldığımız kararların etkileşimde olduğumuz çevreler üzerinde etkileri olduğunun farkındayız. Daha yaşanabilir bir gelecek için modanın dönüşüm gücüne ve sürdürülebilirliğine inanıyoruz ve bunun için çalışıyoruz. IPEKYOL Group olarak her zaman kendimiz ve dünyamız için daha iyiyi, en doğru olanı yapmaya gayret ediyor, tüm bütüncül parçalarıyla sürdürülebilir bir moda markası olarak sağlıklı gelişmek, büyümek istiyoruz.